?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry

Пересічному мандрівникові село Хрещатик відомо перш за все своїм розташуванням, звідки відкривається чудовий краєвид на Заліщики. З високого буковинського берегу Дністра, містечко сусідньої тернопільської області видно немов на долоні. Дністер підковою огортає своїми водами місто і утворює кордон між двома областями.

За переказом одного з мешканців, село Заліщики утворено приблизно 1735 року купцем Тодором Придою, який на цьому місці дивом врятувався від смерті. Тож, аби віддячити Богу за своє врятування, купець збудував на цьому місці храм Божий. А згодом привіз із Угорщини до цієї місцини 14 сімей, кожна із яких спеціалізувалася на різних роботах. Власне, з цього і почалося перше заселення цієї місцевості.

khreschatyk1
Але нас цікавить не село, а монастир во ім’я святого Іоана Богослова, що розташований в декількох кілометрах від села. Монастир був заснований на місці чудотворного джерела у XVII ст. монахами з Манявського скиту, які сповідували православ’я і не схотіли приймати унію, тож змушені були покинути рідну обитель. За легендою, над святим джерелом у ніч перед святом Івана Богослова з’являється сяйво. Про джерело окремо вартує зазначити, що у селі не має криниць. Ну це зрозуміло , споглядаючи рельєф, на якому розташоване село. Підводні цілющі джерела надають воду не тільки розташованому поруч селу, а ще й заводу по виробництву мінеральної води . У 1765 році була побудована церква і каплиця на честь Святого Івана Богослова.

1786-го р. Хрещатицьку обитель закрили, але храм продовжував діяти як парафіяльний для мешканців сусідніх сіл. Тільки в останні роки окупації Румунією північної Буковини монастир було знову відкрито. За часів Радянської влади до 1960 року в Чернівецькій області лишилося діючими тільки два монастиря — чоловічий Хрещатицький, та Свято-Введенський жіночий у Чернівцях. Потім у 60 році минулого століття, монахів було переведено до Почаївської Лаври, а на їх місце переселили сестер з Чернівців. Але вже через два роки і жіночий монастир було скасовано. Тут утворили базу відпочинку. А джерело стало забезпечувати водою завод. В монастирі служив деякий час і Святий Преподобний Кукша Одеський, який називав Хрещатик другим Афоном. “Тут я вдома, тут я на Афоні” Преподобний Кукша до цього мав 17 років служіння на Афоні.

Читати далі>>

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
(без теми) - krevetka_flo - 14 січень 2016 02:35 (UTC) - Expand
( 1 коментар — Прокоментувати )